Kadry i ludzie Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Adam Laskowski nowym członkiem Zarządu PKP Intercity. Będzie odpowiedzialny za program inwestycyjny spółki

Adam Laskowski nowym członkiem Zarządu PKP Intercity. Będzie odpowiedzialny za program inwestycyjny spółki Fot. PKP Intercity

Z dniem 25 marca 2019 roku Walne Zgromadzenie spółki PKP Intercity S.A. powołało do składu Zarządu PKP Intercity S.A. Adama Laskowskiego, który pełni funkcję członka zarządu- poinformowała spółka. 

Przewoźnik zaznacza, że PKP Intercity S.A. od 2017 roku realizuje największy w swojej historii program inwestycyjny pn. „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji”, w ramach którego przeznacza na modernizację taboru oraz stacji postojowych i zakup nowych pojazdów ponad 7 mld złotych.

Znaczący rozwój w ostatnich latach, inwestycje i planowany udział przewoźnika w zakresie realizacji przewozów do Centralnego Portu Komunikacyjnego wymagają zintensyfikowania działań w ramach realizowanego programu rozwojowego PKP Intercity S.A. Adam Laskowski będzie odpowiedzialny za program inwestycyjny Spółki. Prezesem PKP Intercity S.A. pozostaje Marek Chraniuk. W Zarządzie pozostają również Jarosław Oniszczuk i Artur Resmer- czytamy w komunikacie.

Adam Laskowski jest absolwentem prawa na Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie oraz Studiów Podatkowych Szkoły Głównej Handlowej. Od 2017 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu w spółce Polski Tabor Szynowy, gdzie był odpowiedzialny za planowanie i wdrażanie celów strategicznych na rzecz wdrażania wprowadzania na polski rynek przewozów pasażerskich nowoczesnego taboru. W Agencji Rozwoju Przemysłu pełnił funkcję Dyrektora Biura Administracji i Zakupów. W przeszłości był doradcą zarządu w obszarze sprzedaży w Zakładzie Usług Taborowych Remtrak. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach prawno-podatkowych, m.in. świadcząc doradztwo prawne podmiotom z sektora prywatnego.