Wiadomości

49-latek groził nożem funkcjonariuszom SOK

49-latek groził nożem funkcjonariuszom SOK Fot. SOK

Na szlaku kolejowym Kielce – Kielce Herby funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podjęli interwencję wobec nietrzeźwego 49-latka przebywającego na czynnych torach. Mężczyzna wymachiwał nożem, był bardzo agresywny. Został błyskawicznie obezwładniony poprzez zastosowanie technik interwencyjnych.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (12.01.2020) o godz. 19:35 na torach pomiędzy stacjami Kielce i Kielce Herby. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK przybyli na miejsce w związku ze zgłoszeniem o mężczyźnie znajdującym się na torach, którego przebywanie stwarzało bezpośrednie zagrożenie dla jego zdrowia i życia oraz zakłócało ruch pociągów.

Funkcjonariusze SOK zastali na miejscu zgodnego z rysopisem mężczyznę. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, miał też rozcięty łuk brwiowy i krew na twarzy.

Podczas interwencji mężczyzna wyciągnął nóż, wymachując nim w stronę patrolu SOK, wykrzykując słowa wulgarne i obrażając funkcjonariuszy. Nie reagował na wydawane polecenia. Nie poskutkowało też ostrzeżenie o użyciu środków przymusu bezpośredniego.

Funkcjonariusze SOK błyskawicznie rozbroili i obezwładnili agresora przy pomocy dźwigni łokciowo-barkowej i kajdanek. Ujęty odmówił udzielenia pomocy medycznej.

Ujęty to 49-letni mieszkaniec Kielc. Funkcjonariusze SOK przekazali mężczyznę wraz zabezpieczonym nożem do dyspozycji Komisariatu II Policji w Kielcach, gdzie trwają dalsze czynności w sprawie.