Strona główna » Wiadomości » Stadler i Alpha Trains: nowe standardy w utrzymaniu lokomotyw

Stadler i Alpha Trains: nowe standardy w utrzymaniu lokomotyw

Redakcja
Fot. Alpha Trains

W ramach nowo zawartej umowy, Stadler będzie odpowiedzialny za utrzymanie nowej floty lokomotyw Euro9000 należących do firmy leasingowej Alpha Trains. Jest to ciekawa umowa dla sektora transportu kolejowego ze względu zna zaawansowane technologie  i strategię serwisową

To biznesowe partnerstwo, ma ambicje, by zdefiniować nowe standardy   w zakresie utrzymania lokomotyw. Stadler, uznany producent taboru kolejowego, rozszerza swoje kompetencje, obejmując kompleksową obsługę serwisową floty lokomotyw Euro9000 firmy Alpha Trains. Umowa serwisowa, obowiązująca przez najbliższe dziesięć lat, pokrywa szeroki zakres czynności – od rutynowych przeglądów po zaawansowane naprawy.

Znaczenie umowy

Zarówno Stadler jak i Alpha Trains podkreślają, że ta współpraca jest więcej niż zwykłą umową serwisową. Jest to krok w kierunku zapewnienia niezawodności i wydajności transportu kolejowego na niespotykanym dotąd poziomie. Guus de Boer, reprezentujący Alpha Trains, wyraża przekonanie, że obszerna sieć serwisowa Stadlera oraz ich doświadczenie w utrzymaniu zapewnią wysoki standard obsługi dla najnowszych lokomotyw.

Innowacje i elastyczność

Christian Mayer ze Stadlera zwraca uwagę na elastyczne i innowacyjne podejście do serwisu, które jest kluczowe dla zapewnienia ciągłości i niezawodności operacji. Dzięki temu Alpha Trains będzie mogło oferować swoim klientom lepszą dostępność taboru i konkurencyjność na rynku. Umowa ma określić wysoki poziom promowania zrównoważonego rozwoju i innowacji w sektorze transportu kolejowego.

Informacje o Alpha Trains

Alpha Trains jest wiodącym dostawcą w zakresie wynajmu pojazdów szynowych w Europie. W lokalizacjach w Luksemburgu, Antwerpii, Kolonii, Madrycie, Paryżu i Warszawa pracuje 130 pracowników z 17 krajów. Alpha Trains posiada ponad 1000 lokomotyw i zespołów trakcyjnych i oferuje swoim klientom dostosowane rozwiązania leasingowe, bogaty know-how w zakresie konserwacji i utrzymania pojazdów oraz wieloletnie doświadczenie w zakresie finansowania budowy nowych pojazdów. Floty Alpha Trains są eksploatowane przez wielu operatorów publicznych i prywatnych w 22 europejskich krajach. Udziałowcami Alpha Trains są APG, Arcus European Trains, PGGM oraz Swiss Life.

Informacje o firmie Stadler

Stadler buduje pociągi od ponad 80 lat. Dostawca rozwiązań mobilnych w zakresie budowy pojazdów szynowych, serwisu i technologii sygnalizacyjnej ma swoją siedzibę w Bussnang we wschodniej Szwajcarii. Zatrudnia ponad 13 500 pracowników w różnych lokalizacjach produkcyjnych i inżynieryjnych, a także w ponad 70 lokalizacjach serwisowych. Firma jest świadoma swojej społecznej odpowiedzialności za zrównoważoną mobilność i dlatego stawia na innowacyjne, zrównoważone i trwałe produkty wysokiej jakości. Asortyment produktów w dziedzinie kolei głównych i transportu miejskiego obejmuje pociągi dużych prędkości, pociągi międzymiastowe, pociągi regionalne i podmiejskie, metro, tramwaje i tramwaje. Stadler produkuje również lokomotywy liniowe, lokomotywy manewrowe i wagony pasażerskie. Jest wiodącym na świecie producentem pojazdów szynowych z napędem zębatkowym.

Wpływ na branżę

Ta umowa serwisowa może stać się wzorem dla przyszłych kontraktów w branży, pokazując, że zaangażowanie producenta w cykl życia produktu może znacząco zwiększyć jego wartość dla operatorów kolejowych. Współpraca ta stanowi obiecujący rozwój dla  transportu kolejowego w Europie, zakładając wyższy poziom efektywności operacyjnej i satysfakcji klienta.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x