Infrastruktura

30 września wrócą pociągi na trasie Oborniki Wielkopolskie-Piła

30 września wrócą pociągi na trasie Oborniki Wielkopolskie-Piła fot. PLK

Końcowe prace na trasie Oborniki Wielkopolskie-Piła. Zastępcza komunikacja autobusowa będzie obowiązywać jeszcze do 29 września br. jadąc przez Krzyż lub Stargard.

Pociągi powrócą na trasę Oborniki Wielkopolskie-Piła już 30 września. PKP PLK zapowiadają krótsze podróże po zakończeniu modernizacji. W  pierwszych dniach września zakończą się zasadnicze prace na tym odcinku.

Po modernizacji, pod koniec 2019 r. podróż między Poznaniem a Piłą będzie trwać około 80 minut zamiast 120 minut. Wartość realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. projektu z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego to ponad 500 mln zł.

Zmieniany jest obecnie m.in. układ torów na stacjach: Oborniki Wlkp., Rogoźno, Budzyń, Chodzież oraz Dziembówko. Wymieniane jest 30 rozjazdów, które zapewnią sprawną jazdę pociągów. Na potrzeby nowych Lokalnych Centrów Sterowania adaptowane są pomieszczenia nastawni w Poznaniu i Pile.

Projekt Poznań – Piła to jedno z największych przedsięwzięć komunikacyjnych województwa wielkopolskiego. Obejmuje m.in. modernizację 134 km torów i budowę 4 nowych przystanków Poznań Podolany, Złotniki Grzybowe, Złotkowo i Bogdanowo.

Inwestycja  warta ok. 500 mln zł netto jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Szczegóły na stronie PKP PLK S.A.