NaKolei.pl Bez kategorii 25,4 mln osób w pociągach PKP Intercity w pierwszym półroczu 2022!

25,4 mln osób w pociągach PKP Intercity w pierwszym półroczu 2022!

MM
Fot. PKP PLK S.A.

PKP Intercity pochwaliło się danymi przewozowymi za pierwsze półrocze 2022 r. Od początku roku do 30 czerwca PKP Intercity przewiozło 25,4 mln osób! Jest to rekordowy wynik przewozowy narodowego przewoźnika.

Wprowadzenie nowej, atrakcyjnej oferty to zachęta do korzystania z niskoemisyjnego transportu jakim jest kolej i pozostawienia auta w garażu. W przypadku podróży samochodem w grupie koszty, jak i emisja spalin rozkładają się na kilka osób – PKP Intercity proponuje rozwiązanie, które jest jeszcze bardziej ekonomiczne i niskoemisyjne. Każdorazowy wybór pociągu zamiast auta to mniejsza emisja CO2 – i takiego wyboru dokonuje coraz więcej Polaków. Pierwsze półrocze bieżącego roku to kolejne rekordowe wyniki przewozowe narodowego przewoźnika:

  • od początku roku do 30 czerwca PKP Intercity przewiozło 25,4 mln osób;
  • w poprzednich dwóch latach ta liczba wynosiła mniej niż 12,5 mln, z kolei w pierwszej połowie 2019 roku z PKP Intercity podróżowało 22,8 mln osób;
  • tegoroczny wynik stanowi 11% wzrostu w stosunku do okresu styczeń-czerwiec 2019 r. (przed pandemią);
  • w maju z usług PKP Intercity skorzystało 5,26 mln osób, zaś w czerwcu – 5,3 mln osób, co oznacza niecały 1% wzrostu;
  • rekordowym dniem był 19 czerwca – tylko tego dnia 247 tys. osób wyruszyło w podróż z PKP Intercity.

Po dwóch latach pandemii i obostrzeń z nią związanych Polacy chętnie wracają do pociągów. Na coraz większe zainteresowanie przejazdami koleją duży wpływ mają efekty programu inwestycyjnego PKP Intercity, podnoszącego komfort podróży, a także oferta Promo, wprowadzona na początku maja do pociągów kategorii ekonomicznych.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności