NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie 25-milionowy pasażer Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

25-milionowy pasażer Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Redakcja
Fot. ŁKA

Łódzka Kolej Aglomeracyjna świętowała 25-milionowego pasażera. Okazał się być nim Pan Sebastian, student ratownictwa medycznego, który ŁKA podróżuje kilka razy w tygodniu.

W marcu ŁKA przewiozła 25 milionowego pasażera. Dziś, 31 marca 2021 roku przedstawiciele ŁKA spotkali się z nim  w Drzewicy, miejscu jego zamieszkania, by wręczyć mu specjalny bilet oraz pamiątkowy dyplom. Pan Sebastian jest studentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunku ratownictwo medyczne. Pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej podróżuje kilka razy w tygodniu, a bilety kupuje najczęściej przez aplikację KOLEO. W spotkaniu na drzewickiej stacji uczestniczyli również przedstawiciele władz lokalnych.

Oferta ŁKA cieszy się coraz większym zainteresowaniem podróżnych. Bezpośrednie połączenia do Drzewicy są realizowane przez ŁKA od grudnia 2020 r. Obecnie trasę obsługuje 7 par pociągów, z których cztery są skomunikowane w Drzewicy z pociągami do/z Radomia (kursy realizują Koleje Mazowieckie) – informuje przewoźnik.

Przypomnijmy, że 13 grudnia 2020 roku zainaugurowano pierwsze połączenie relacji Łódź – Drzewica. W ciągu doby ŁKA uruchamia 12 połączeń bezpośrednich w relacji. Czas przejazdu całej trasy zajmuje ok. 80 minut, odcinka Tomaszów Mazowiecki – Drzewica ok. 30 minut. Dodatkowo, od 14 marca Łódzka Kolej Aglomeracyjna wprowadziła w ofercie skomunikowanie pociągu w Drzewicy z pociągiem Kolei Mazowieckich “Radomiak”, dzięki któremu przejazd pomiędzy Łodzią a Radomiem ma zająć mniej niż 2 godziny. Jest to najkorzystniejsza oferta jeżeli chodzi o połączenie relacji Radom – Łódź.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności