Infrastruktura Konferencje i spotkania
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

160 mln zł na modernizację Nadodrzanki. PKP PLK podpisały umowę

160 mln zł na modernizację Nadodrzanki. PKP PLK podpisały umowę fot. PKP PLK

Dziś PKP PLK podpisały umowę: 160 mln zł na modernizację Nadodrzanki na odcinku Drzeńsko-Kostrzyn. Pociągi w efekcie mają pokonywać trasę dwa razy szybciej.

160 mln zł na modernizację Nadodrzanki: Podpisanie umowy miało miejsce dziś (29 listopada) w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. W spotkaniu wzięli udział m.in. Andrzej Bittel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

Za 160 mln zł zostaną wyremontowe i przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych m.in. 3 stacje (Kowalów, Laski Lubuskie, Ługi Górzyckie) i przystanki (Radów i Górzyca) na odcinku Drzeńsko-Kostrzyn będącym częścią trasy Szczecin-Wrocław. PLK zamierza przez przeprowadzone prace usprawnić transport osobowy i towarowy. Czas przejazdu na trasie ma skrócić się z 50 do 25 minut.

Wymienionych będzie 38 km toru. PLK zadba o wymianę rozjazdów i wyposażenie nowych w urządzenia elektrycznego ogrzewania, co przyda się zwłaszcza w okresie zimowym.

Prace na odcinku Drzeńsko – Kostrzyn realizowane są w ramach zadania „Modernizacja linii kolejowej nr 273 na odcinku Głogów – Zielona Góra – Rzepin – Dolna Odra wraz z łącznicami nr 821 i 822”. Zostanie przekazanych 160 mln zł na modernizację Nadodrzanki (środki krajowe). Zakończenie prac planowane jest na koniec 2018 roku.

Więcej informacji można znaleźć pod linkiem: https://www.plk-sa.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/lubuskie-krotsza-podroz-pociagiem-z-rzepina-do-kostrzyna-3552/