Działania Kolej jest dla ludzi Konferencje i spotkania Przewozy pasażerskie

11 września rusza wspólny bilet PKP IC, SKM Trójmiasto i Przewozów Regionalnych

11 września rusza wspólny bilet PKP IC, SKM Trójmiasto i Przewozów Regionalnych Fot. PKP PLK

Jak zapowiedział na Forum Ekonomicznym w Krynicy prezes PKP S.A. Krzysztof Mamiński, od poniedziałku będzie można już zakupić wspólny bilet w kasach biletowych.

Podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy, które odbywa się w dniach 5-7 września Krzysztof Mamiński, prezez PKP S.A. oficjalnie ogłosił, że w dniu 11 września (poniedziałek) wspólny bilet dla PKP Intercity, Przewozów Regionalnych i SKM Trójmiasto będzie można zakupić w kasach biletowych na dworcach kolejowych.

Podczas wydarzenia padła również zapowiedź, iż za miesiąc planowane jest wdrożenie możliwości kupna blankietu przez Internet. Zakup biletu na przejazdy pociągami tych trzech przewoźników odbywać się będzie za pomocą jednej transakcji.

Dzięki wdrożeniu tego rozwiązania będzie można śmielej myśleć o wprowadzeniu takiego biletu dla wszystkich przewoźników. A plany takie są coraz bardziej możliwe do zrealizowania. Rozwiązanie, którego doświadczą pasażerowie od poniedziałku będzie sporym ułatwieniem w dokonywaniu transakcji, a także w samym podróżowaniu.

O przebiegu Forum oraz podejmowanych na nim tematach można przeczytać na oficjalnej stronie wydarzenia. W razie dalszych działań i dodatkowych informacji o wspólnym bilecie będzięmy informować Państwa o tym na naszym portalu.