Kolej jest dla ludzi

10 tys. pobrań Bilkom w ciągu tygodnia!

10 tys. pobrań Bilkom w ciągu tygodnia!

Tydzień temu TK Telekom uruchomił usługę Bilkom – prostą w obsłudze aplikację na telefony, umożliwiającą planowanie podróży pociągami. Od dzisiaj można dzięki niej sprawdzić także opóźnienie pociągu. System wykorzystuje technologię GPS, współpracuje z mapami i jest wyposażony w szereg użytecznych funkcji.

Aplikacja została dobrze przyjęta przez użytkowników i zbiera pozytywne opinie. Bilkom w wersji na iPhone został ściągnięty ponad 1,6 tys. razy w ciągu doby, dzięki czemu aplikacja była najpopularniejszą w polskim App Store. Przez kilka dni Bilkom był w czołówce pośród aplikacji bezpłatnych, cały czas widnieje na pierwszym miejscu w kategorii „turystyka”. Jak dotąd pobrano go ponad 10 tys. razy.

 

Aplikacja udostępnia aktualne informacje na temat połączeń kolejowych i umożliwia planowanie podróży między dowolnymi miejscami w Polsce. Oprócz połączeń kolejowych Bilkom oblicza czas potrzebny na dotarcie na dworzec, uwzględniając sposób poruszania się (pieszo, rowerem, samochodem) i preferencje użytkownika.

Spółka TK Telekom wprowadziła też specjalną wersję dedykowaną na iPada, bogatszą o funkcje dostosowane do możliwości jakie daje tablet. Nie jest to jedyna zmiana związana z rozwojem aplikacji Bilkom. Udostępniono również testową funkcję informowania podróżnych o opóźnieniach pociągów.
Pobieranie i korzystanie z Bilkom jest darmowe. Aplikacja jest dostępna w trzech wersjach systemowych (Android, Windows Phone 7 oraz dwie wersje IOS na iPhone’a i iPada), z których każda działa w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.
źródło: TK Telekom{jcomments on}