Kadry i ludzie Przewozy pasażerskie
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Związki zawodowe kontra zarząd POLREGIO. Zakończono spór zbiorowy

Związki zawodowe kontra zarząd POLREGIO. Zakończono spór zbiorowy fot. POLREGIO

Jak podaje POLREGIO wczoraj, 10 kwietnia, zakończył się spór zbiorowy między Zarządem Przewozów Regionalnych a związkowcami.

NaKolei.pl - Bezpłatny przejazd Impulsem po Wielkopolsce10 kwietnia nastało porozumienie między organizacjami związkowymi, a zarządem Spółki Przewozy Regionalne. Spór zbiorowy między stronami zakończył się deklaracją wprowadzenia pakietu zmian finansowych dla pracowników.

Strony sporu zakończyły mediacje, które trwały od stycznia 2018 roku. W efekcie można liczyć na uzgodnienie systemowej podwyżki wynagrodzeń ze strony Zarządu, który rozpoczynając proces restrukturyzacyjny miał niejako związane ręce.

Jak zapowiada Spółka strony osiągnęły porozumienie uwzględniające dobro pracowników, możliwości finansowe Spółki i komfort pasażerów. Dzięki porozumeniu nie zostanie wszczęty strajk, który niedawno zapowiadali pracownicy. Od 2001 do 2015 roku Przewozy Regionalne odnotowały straty. Pomoc ARP w procesie restrukturyzacji pozwolił na dobre wyniki w 2016 roku. Spółka odzyskała rentowność. Jest zielone światło na dalsze działania zważając na dobra pracowników, którzy tworzą sukces Spółki.