Przewozy pasażerskie Tabor Wiadomości Wydarzenia
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pkpintercity

Zmodernizowane EN57 jak nowe

Zmodernizowane EN57 jak nowe Fot. Przewozy Regionalne

Przewozy Regionalne odebrały pierwsze zmodernizowane pociągi elektryczne EN57, które będą jeździły w barwach POLREGIO m.in. w Wielkopolsce.

 EN57 dla Wielkopolski: Umowę z Przewozami Regionalnymi na modernizację 36 wysłużonych EZT realizują Zakłady Naprawy Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki”. Są one już malowane w barwy POLREGIO. – Sukcesywnie realizowany plan restrukturyzacji to również unowocześnienie naszego taboru. Zmieniamy się, ponieważ pasażerowie tego oczekują. Podnoszenie jakości oferowanych usług jest możliwe dzięki poprawie kondycji finansowej Spółki i pozyskaniu środków finansowych na realizację inwestycji. – powiedział Krzysztof Zgorzelski, prezes Przewozów Regionalnych.

Przewoźnik podkreśla, że zmodernizowane pociągi charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa i komfortu podróży i mogą z nich swobodnie korzystać także osoby niepełnosprawne. Są w nich też strefy małego podróżnika, których poza pociągami POLREGIO nie ma u innych przewoźników regionalnych.

Odnowione składy zostaną skierowane na tory Wielkopolski, co wynika ze zobowiązań Przewozów Regionalnych. – W umowie, którą kilka lat temu zawarliśmy, strony postanowiły, że od 2018 roku z torów na terenie województwa wielkopolskiego definitywnie znikną stare, wyeksploatowane pociągi. Cieszę się, że spółka Przewozy Regionalne wywiązuje się z tego zobowiązania i wprowadza do obiegu całkowicie zmodernizowane i wysokostandardowe pociągi. Jestem przekonany, że będą dobrze służyły podróżującym i zwiększą zainteresowanie Wielkopolan do korzystania z publicznego transportu kolejowego – stwierdził Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Z realizacji kontraktu zadowolony jest miński ZNTK. – Przekazanie do eksploatacji zmodernizowanych przez naszą firmę elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57ALc to duża satysfakcja. Zmodernizowane pojazdy wyposażone m.in. w nowoczesny napęd, silniki asynchroniczne, klimatyzację, wygodne fotele, jak również systemy informacji pasażerskiej i monitoringu znacząco poprawią komfort i bezpieczeństwo podróżnych oraz obsługi – zaznaczył Jacek Bilski, dyrektor generalny ZNTK „Mińsk Mazowiecki”.

– Przewozy Regionalne to wymagający klient, stawiający na jakość swojej floty pojazdów. Tym bardziej więc cieszę się, że przekazujemy dziś Przewoźnikowi nowoczesny pojazd, życząc samych zadowolonych pasażerów, którzy dzięki zmodernizowanym przez naszą firmę pojazdom będą mogli wygodnie i sprawnie podróżować – dodał Bilski.