Prawo i przetargi Transport miejski Wiadomości

Wrocław kupi tramwaje

Wrocław kupi tramwaje MPK Wrocław

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu zamierza kupić 40 tramwajów.

Spółka miejska ogłosiła przetarg w tej spawie, a wartość kontraktu ma wynieść prawie 200 mln zł, w tym ponad 150 mln zł będzie stanowić unijne dofinansowanie.

Ogółem do 2019 roku Wrocław otrzyma 56 nowych tramwajów, gdyż 16 już zostało zamówionych w poznańskim Modertransie. – Szukamy tramwaju uniwersalnego, który pojedzie na wszystkich wrocławskich liniach. Dziś niektóre z naszych pojazdów mogą jeździć tylko na niektórych trasach – powiedziała Jolanta Szczepańska, prezes MPK Wrocław.

Prezes dodała, że już w tym roku na ulicach miasta pojawi się ogółem 30 nowych tramwajów, czyli po zrealizowaniu kontraktu objętego przetargiem, MPK będzie dysponowało 70 nowymi pojazdami, czyli będą one stanowić około 30% całego parku maszynowego.

MPK zapowiada, że przetarg wygra ten producent, który zaoferuje najlepszy produkt w jak najniższej cenie. Liczyć się będzie choćby to, jak dużą część pojazdu będzie stanowiła niska podłoga. Przewoźnik chce bowiem zapewnić jak najlepsze warunki podróżowania osobom o ograniczonej mobilności ruchowej. i dzięki planowanym teraz zakupom,  do 2019 roku przybędzie blisko tysiąc kursów dostępnych dla takich pasażerów.