Ekonomia i rynek Przewozy pasażerskie Wiadomości

Więcej pasażerów Kolei Mazowieckich

Więcej pasażerów Kolei Mazowieckich Fot. Koleje Mazowieckie

O 1,4 mln wzrosła liczba pasażerów Kolei Mazowieckich w pierwszym kwartale 2017 roku w porównaniu do  tego samego okresu 2016 roku.

Pociągi KM przewiozły od stycznia do marca prawie 16 mln 487 tys. pasażerów. Ten wzrost jest efektem zwiększenia dostępności połączeń kolejowych dla mieszkańców.

– Na wzrost w pierwszych miesiącach tego roku z pewnością wpłynęło zakończenie prac modernizacyjnych na linii nr 6 Warszawa Wileńska – Małkinia. Od końca grudnia na tory wróciło tam 50 połączeń, zawieszonych na czas remontu. Ponadto 60 proc. z nich obsługiwanych jest zmodernizowanym taborem. W godzinach szczytu podróżni mają teraz do dyspozycji pociąg co dziesięć minut. Nieco lepsza sytuacja była także na modernizowanej linii nr 8, gdzie ruch pociągów odbywał się po dwóch czynnych torach – wyjaśnił Artur Radwan, prezes Kolei Mazowieckich.

Przewoźnik przypomina, ze umocnił się na pozycji wicelidera krajowego rynku kolejowego z udzi8ałem na poziomie 21,92 proc. Liderem wciąż pozostają pociągi Przewozów Regionalnych – PolRegio. Koleje Mazowieckie liczą, że w kolejnych latach ich wskaźniki będą się poprawiać, gdy do użytku będą oddawane kolejne zmodernizowane odcinki linii kolejowych w regionie.