Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie Wiadomości

Weekendowy pociąg do Puszczy Knyszyńskiej

Weekendowy pociąg do Puszczy Knyszyńskiej fot. facebook Przewozy Regionalne

Przecz cztery miesiące – od 17 czerwca do 15 października – będzie kursował w weekendy turystyczny pociąg z Białegostoku do Puszczy Knyszyńskiej.

 

Władze wojewódzkie i pięć gmin: Białystok, Supraśl, Gródek, Michałowo i Zabłudów podpisały porozumienie w sprawie wznowienia sezonowych połączeń z Białegostoku do Walił. To ponad 35-kilometrowa trasa, która biegnie przez malownicze rejony Puszczy Knyszyńskiej. Łączny koszt dofinansowania połączenia to 90 tys. zł i w połowie te środki wyłoży samorząd województwa podlaskiego, a w połowie gminy. Oprócz weekendowych, dodatkowe kursy będą uruchamiane 14 i 29 lipca oraz 2 września.

Połączenie będzie obsługiwał szynobus. Marszałek Podlasia Jerzy Leszczyński mówi, że wszystko przemawia na korzyść ponownego uruchomienia pociągów relacji Białystok – Waliły. – Po udanym, ubiegłorocznym sezonie, kontynuujemy połączenie kolejowe Białystok-Waliły. Wszystko wskazuje na to, że ta inicjatywa będzie się rozwijać. Jest to też przykład znakomitej współpracy pomiędzy samorządami, bo choć inicjatywa ponownego uruchomienia linii kolejowej Białystok- Waliły wyszła od mieszkańców, to zrealizowanie jej było zależne od decyzji samorządów – powiedział marszałek Leszczyński.

W każdy weekend będą jeździły dwie pary pociągów. Z Białegostoku poranny pociąg odjedzie o godz. 9:27 i przyjedzie do Walił o 10:15. Natomiast odjazd pociągu w kierunku Białegostoku zaplanowano na godz. 10:28. Natomiast popołudniowy pociąg wyjedzie z Białegostoku o godz. 16:02– przyjazd do Walił o godz. Odjazd w kierunku stolicy województw o godz.. 17:00.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ _

Kongres Rozwoju TransportuIV Kongres Rozwoju Transportu

23 października 2017 r., DoubleTree by Hilton Łódź

Tegoroczna, czwarta już edycja odbywa się pod hasłem przewodnim “Centralny Port Komunikacyjny(m) sercem Polski?

Gościem honorowym wydarzenia będzie Mikołaj Wild – pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Kongres Rozwoju Transportu to jedno z największych niezależnych wydarzeń związanych z sektorem transportowym. Gromadzi przedstawicieli władzy centralnej, największe firmy branżowe oraz liczne grono ekspertów i obserwatorów rynku.

Bądź z nami 23 października 2017 r. w Łodzi i sprawdź, co słychać w branży!

www.kolejnazmiany.pl