Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie Wiadomości

Weekendowy pociąg do Puszczy Knyszyńskiej

Weekendowy pociąg do Puszczy Knyszyńskiej fot. facebook Przewozy Regionalne

Przecz cztery miesiące – od 17 czerwca do 15 października – będzie kursował w weekendy turystyczny pociąg z Białegostoku do Puszczy Knyszyńskiej.

 

Władze wojewódzkie i pięć gmin: Białystok, Supraśl, Gródek, Michałowo i Zabłudów podpisały porozumienie w sprawie wznowienia sezonowych połączeń z Białegostoku do Walił. To ponad 35-kilometrowa trasa, która biegnie przez malownicze rejony Puszczy Knyszyńskiej. Łączny koszt dofinansowania połączenia to 90 tys. zł i w połowie te środki wyłoży samorząd województwa podlaskiego, a w połowie gminy. Oprócz weekendowych, dodatkowe kursy będą uruchamiane 14 i 29 lipca oraz 2 września.

Połączenie będzie obsługiwał szynobus. Marszałek Podlasia Jerzy Leszczyński mówi, że wszystko przemawia na korzyść ponownego uruchomienia pociągów relacji Białystok – Waliły. – Po udanym, ubiegłorocznym sezonie, kontynuujemy połączenie kolejowe Białystok-Waliły. Wszystko wskazuje na to, że ta inicjatywa będzie się rozwijać. Jest to też przykład znakomitej współpracy pomiędzy samorządami, bo choć inicjatywa ponownego uruchomienia linii kolejowej Białystok- Waliły wyszła od mieszkańców, to zrealizowanie jej było zależne od decyzji samorządów – powiedział marszałek Leszczyński.

W każdy weekend będą jeździły dwie pary pociągów. Z Białegostoku poranny pociąg odjedzie o godz. 9:27 i przyjedzie do Walił o 10:15. Natomiast odjazd pociągu w kierunku Białegostoku zaplanowano na godz. 10:28. Natomiast popołudniowy pociąg wyjedzie z Białegostoku o godz. 16:02– przyjazd do Walił o godz. Odjazd w kierunku stolicy województw o godz.. 17:00.