Działania Ekonomia i rynek Infrastruktura Konferencje i spotkania

V Plenarne Forum Inwestycyjne: PKP PLK S.A. przedstawiła plany na 2018 rok

V Plenarne Forum Inwestycyjne: PKP PLK S.A. przedstawiła plany na 2018 rok fot. PLK

11 stycznia odbyło się V Plenarne Forum Inwestycyjne, na którym PKP PLK S.A. poinformowały branżę o planach infrastrukturalnych na 2018 r. Będą to prace za ponad 10 mld zł.

PKP PLK S.A. jak członek Forum miał okazję do poinformowania o swoich planach inwestycyjnych na 2018 rok. Forum Inwestycje działa od 12 grudnia 2012 r. Ma zrzeszać wszystkie podmioty kolejowej branży budowlanej, zaangażowane w proces inwestycyjny. Forum ma ułatwić dialog i efektywniejszą współpracę między podmiotami, a co za tym idzie usprawnić rozwój infrastruktury kolejowej w Polsce.

Spółka zamierza zrealizować prace o wartości ponad 10 mld zł. To ważne zadanie, równocześnie największe w historii PLK. Zarządca infrastruktury nie zraża się, wręcz przeciwnie – po bardzo owocnym w sukcesy roku 2017 zamierza jeszcze bardziej intensywnie działać na liniach kolejowych.

O jakich planach PKP PLK S.A. mowa?

Spółka zamierza m.in. zmodernizować ,,Węglówkę, linię Chabówka-Zakopane, wdrożyć system GSM-R na kolei. Zarządca przymierza się już do podpisywania umów na ww. prace, planując ogłoszenie ponad 200 postępowań na ponad 11 mld zł (m.in.na prace na kolejnym odcinku Rail Balica Czyżew – Białystok).

Więcej na stronie zarządcy infrastruktury.