Kadry i ludzie Transport miejski
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Strajk włoski związkowców? Pracownicy GAiT domagają się podwyżek

Strajk włoski związkowców? Pracownicy GAiT domagają się podwyżek fot. Pixabay

Pracownicy Spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje chcą zwiększenia płac. W wystosowanym piśmie dają władzom Spółki czas na rozmowy do 16 października. W przeciwnym razie zaczną strajk.

Będzie strajk? Pracownicy Spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje zrzeszeni w Związku Zawodowym Pracowników Komunikacji Miejskiej w Gdańsku wystosowali do swoich pracodaców pismo w sprawie zorganizowania spotkania na którym poruszona zostałaby kwestia podniesienia płac dla wszystkich pracowników Spółki.

Jak można przeczytać w piśmie, które opublikował portal trojmiasto.pl pracownicy reprezentowani przez Stanisława Stencla, przewodniczącego Związku podkreślają, że płace są systematycznie obniżane, nie podwyższane, a premia uznaniowa jest złą formą nagradzania. Strona pokrzywdzona daje władzom Spółki czas na rozmowy do 16 października 2017 r. (poniedziałek). W przeciwnym razie pracownicy są gotowi podjąć strajk.

Akcja protestacyjna może objawić się sporymi utrudnieniami w ruchu autobusów i tramwajów w Gdańsku, a nawet paraliżem miasta. Kierowcy i motorniczy domagają się minimum dwóch dodatkowych złotych do każdej przepracowanej godziny. Zaznaczono, że brakuje pracowników na trasach, gdyż zniechęca do tego wynagrodzenie. Spółka zdaniem pracowników powinna zostać zrestrukturyzowana, niedociągnięcia w zarządzaniu GAiT odczuwa się już od wiosny br.

O szczegółach rozmów z reprezentantem związkowców można przeczytać tutaj:

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Kierowcy-gdanskiej-komunikacji-miejskiej-zapowiadaja-protest-n117163.html#