Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie Wiadomości

Specjalny pociąg PKP IC do Lourdes

Specjalny pociąg PKP IC do Lourdes Fot. PKP Intercity

Ponad 300 chorych i ich opiekunów z archidiecezji katowickiej pojechało specjalnym pociągiem PKP Intercity do sanktuarium w Lourdes.

Skład wyruszył do francuskiego sanktuarium Maryjnego w ramach II Pielgrzymki Chorych, Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin. Podróżni w obie strony pokonają około 5 tys. km, pokonując trasę przez Niemcy. Na peonie i w pociągu pomagają im pracownicy PKP Intercity, WARS-u i wolontariusze. Skład liczy 14 wagonów, w tym jeden to wagon konferencyjny i do każdego z nich jest delegowany do pomocy pielgrzymom pracownik WARS.

Pociąg specjalny ma dotrzeć do Lourdes w środę około południa. Tam pielgrzymi spędzą kilka dni i w powrotną podróż ruszą 14 maja o godz. 19.00. W Katowicach są spodziewani 16 maja po godzinie 9.00.

PKP Intercity informuje, że  drugi pomaga w organizacji pielgrzymki do sanktuarium w Lourdes. Dwa lata temu – na pierwszej pielgrzymce – pociągiem specjalnym podróżowało ponad 400 osób.

Sami pielgrzymi nie mają wątpliwości, że w ich sytuacji kolej jest najlepszym środkiem transportu. Samolot odpada nie tylko z powodu ceny, ale przede wszystkim dlatego, że nawet gdyby udało się zorganizować czarter np. do Tuluzy, to trzeba by stamtąd jechać do Lourdes autokarem lub pociągiem, co wiąże się z koniecznością dodatkowych odpraw, odbioru i nadawania bagażu.

W przypadku tak dużej grupy pielgrzymów, z których wiele osób jest chorych, niepraktyczny jest również wyjazd autokarowy z Polski, gdyż przede wszystkim podróż trwałaby w obie strony kilka dni dłużej, a ponadto trzeba by zorganizować kolumnę kilkunastu autokarów. 14 – wagonowy skład okazał się bezkonkurencyjny.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ _

Kongres Rozwoju TransportuIV Kongres Rozwoju Transportu

23 października 2017 r., DoubleTree by Hilton Łódź

Tegoroczna, czwarta już edycja odbywa się pod hasłem przewodnim “Centralny Port Komunikacyjny(m) sercem Polski?

Gościem honorowym wydarzenia będzie Mikołaj Wild – pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Kongres Rozwoju Transportu to jedno z największych niezależnych wydarzeń związanych z sektorem transportowym. Gromadzi przedstawicieli władzy centralnej, największe firmy branżowe oraz liczne grono ekspertów i obserwatorów rynku.

Bądź z nami 23 października 2017 r. w Łodzi i sprawdź, co słychać w branży!

www.kolejnazmiany.pl