Bez kategorii Działania Przewozy pasażerskie Przewozy towarowe Tabor Wiadomości

Siemens i Wi-Tronix: porozumienie ws. konserwacji zapobiegawczej w sektorze kolejowym

Siemens i Wi-Tronix: porozumienie ws. konserwacji zapobiegawczej w sektorze kolejowym fot. Siemens

Siemens i amerykańska firma Wi-Tronix weszły w lukratywną współpracę. Podpisano porozumienie mające na celu rozszerzenie usług konserwacji zapobiegawczej w sektorze kolejowym.

Siemens rozszerzy swoją działalność w kwestii cyfrowych usług konserwacji zapobiegawczej w sektorze kolejowym. A to dzięki nowo zawartemu porozumieniu z amerykańską firmą Wi-Tronix. Spółki zintegrują swoje technologie w celu wypracowania jeszcze lepszych rozwiązań w tej dziedzinie usług.

Wi-Tronix to amerykańska spółka mająca siedzibę w miejscowości Bolingbrook niedaleko Chicago. Firma zajmuje się m.in. dostarczaniem dla kolei usług zdalnego monitoringu w czasie rzeczywistym, analizy wideo i systemy diagnostyki zapobiegawczej dla taborów i infrastruktury kolejowej, udostępniając operatorom dane krytyczne w czasie rzeczywistym dzięki autorskiemu rozwiązaniu o nazwie Software as a Service (SaaS). Wśród pojazdów wyposażonych w usługi SaaS jest 70 elektrycznych lokomotyw Siemens ACS-64.

Siemens zainwestuje kapitał w Spółkę Wi-Tronix, jednakże ta pozostanie nadal firmą niezależną i kierowaną przez jej założyciela.

Nowa współpraca ma pozwolić na opracowanie innowacyjnych i tecnologicznie zaawansowanych rozwiązań, które na bazie uzupełniania się zasobów Siemensa i amerykańskiej firmy zapewnią w efekcie jeszcze bardziej bezpieczny i niezawodny transport pasażerski i towarowy.

Dodatkowe informacje można znaleźć na www.mobility.siemens.pl.