Działania Ekonomia i rynek

Siemens chce nabyć niemiecką firmę HaCon

Siemens chce nabyć niemiecką firmę HaCon fot. NaKolei.pl

Siemens ogłosił, że zamierza przejąć firmę HaCon. Jest to niemiecka spółka zajmująca się dostarczaniem systemów planowania harmonogramów i informacji dla transportu publicznego.

Realizacja strategii cyfryzacji – to Siemens ma szansę prężniej realizować dzięki inwestycji jaką będzie przejęcie firmy HaCon. Już teraz Siemens jest wiodącym dostawcą usług automatyzacji kolei, przoduje w dostawach dla transportu drogowego. Teraz ma możliwość rozwoju w kwestii działań intermodalnych.

HaCon to niemiecka firma z siedzibą w Hannoverze, działa na rynku 25 krajów od  ponad 30 lat. Jej produkty, m.in. system informacji podróżnej, są wykorzystywane w 100 firmach związanych z transportem. Siemens będzie funkcjonował jako jedyny dostawca innowacyjnego oprogramowania dla planowania tras kolejowych i drogowych. Dostarczanie takich rozwiązań skierowane będzie do operatorów infrastruktury kolejowej jak i transportu publicznego.

Będzie to sporym doświadczeniem dla Siemensa, który rozszerzy w ten sposób swoją działalność w obszarze sektora Mobility. W jej ofercie znajdzie się teraz planowanie harmonogramów podróży przez pasażerów. Transakcja, która oczekuje na zgodę organu antymonopolowego ma zostać zawarta w pierwszej połowie 2017 r.

Więcej informacji na stronie www.mobility.siemens.pl