Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

,,Razem w Polskę” z KD, PKP IC i Przewozami Regionalnymi

,,Razem w Polskę” z KD, PKP IC i Przewozami Regionalnymi fot. PKP IC

,,Razem w Polskę” to oferta taryfowa Przewozów Regionalnych i PKP Intercity przedstawiona podróżnym 14 lipca br. Od niedawna oferta ta jest honorowana także w pociągach KD.

Podróżowanie po całej Polsce mając tylko jeden bilet? To możliwe. Nowa opcja przejazdów pojawiła się w ofercie ,,Razem w Polskę”, którą wystosowały PR i PKP IC. Koleje Dolnośląskie dołączyły do przewoźników, co pozwala na dogodniejsze podróże mieszkańcom i turystom z Dolnego Śląska.

W ofercie „Razem w Polskę” dostępne są dwa rodzaje biletów:

– „Standard” w cenie 109 zł, uprawniający do przejazdu pociągami REGIO, TLK, IC i KD,
– „Komfort” w cenie 189 zł, uprawniający do przejazdu pociągami REGIO, TLK, IC, KD oraz EIC i EIP,

 grafika: PR

* Aby odbyć podróż pociągiem kategorii EIP (Pendolino), należy dokonać dopłaty w wysokości 10 zł do każdego przejazdu. Dodatkowo bilet ten nie obowiązuje w pociągach komercyjnych.

Każdy imienny bilet uprawnia do wielokrotnych przejazdów weekendowych, a dokładniej od godz. 19:00 w dniu roboczym poprzedzającym bezpośrednio dzień wolny lub kolejno po sobie następujące dni wolne od pracy, do godz. 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po tym dniu lub po tych dniach, przy czym podróż musi być zakończona najpóźniej o godz. 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniu lub dniach wolnych od pracy (każdą sobotę traktuje się jak dzień wolny od pracy).

Bilety można zakupić w kasach biletowych PKP IC, PR oraz w kasach KD z uwzględnioną lokalizacją na stacjach: Jelenia Góra (KD), Kłodzko Główne (KD), Legnica (BOK KD), Oborniki Śląskie (PR), Rawicz (PR), Strzelin (PR), Szklarska Poręba Górna (KD), Wałbrzych Miasto (KD), Wrocław Główny (PKP IC, PR), Wrocław Nadodrze (PR), Żary (PR) i Żmigród (PR).

Więcej szczegółów na stronach przewoźników.