Przewozy towarowe Wiadomości Wydarzenia

Premier liczy na zyski z Jedwabnego Szlaku

Premier liczy na zyski z Jedwabnego Szlaku Fot. KPRM

Zaangażowanie Polski w Nowy Jedwabny Szlak może spowodować poprawę naszego bilansu handlowego z Chinami – uważa premier Beata Szydło.

Prezydent Chin Xi Jinping uważa, że zakończone w Pekinie Forum Pasa i Szlaku zakończyło się sukcesem, a jednym z osiągnięć jest podpisanie umowy między polskimi a chińskimi kolejami państwowymi w sprawie ułatwień w transporcie kontenerowym. Tym samym Polska dołączyła do kilku państw w Europie, które mają takie porozumienia.

Premier Beata Szydło nie ma wątpliwości, że musimy być członkami Nowego Jedwabnego Szlaku. – Dla Polski uczestnictwo w tej inicjatywie ma wymiar wejścia do globalnej polityki gospodarczej – powiedziała Szydło. – Pas i Szlak jest inicjatywą, która będzie w najbliższych dekadach zapewne dyktowała warunki rozwoju gospodarczego w regionie, będzie też przekładała się na to, co dzieje się w państwach, które będą chciały uczestniczyć w tych projektach – wyjaśniła pani premier.

I nie kryła, że chcemy z naszego centralnego położenia w Europie uczynić atut, żeby Polska stał się “hubem transportowym pomiędzy Azją a Europą”. Taką rolę mógłby spełniać m.in. Centralny Port Komunikacyjny.

Inicjatywa Pasa i Szlaku ma przyczynić się do zwiększenia szans dla naszych firm produkcyjnych i usługowych na rynku chińskim. Chodzi o to, aby zmniejszyć nasz bardzo duży deficyt handlowy z Chinami.

–  Dla Polski najważniejsze jest to, żeby ta współpraca przełożyła się na konkretne projekty prorozwojowe. Mamy już polsko – chińską  relację Łódź – Chengdu. chcielibyśmy, aby te połączenia były rozbudowywane – podsumowała wizytę w Chinach premier polskiego rządu.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ _

Kongres Rozwoju TransportuIV Kongres Rozwoju Transportu

23 października 2017 r., DoubleTree by Hilton Łódź

Tegoroczna, czwarta już edycja odbywa się pod hasłem przewodnim “Centralny Port Komunikacyjny(m) sercem Polski?

Gościem honorowym wydarzenia będzie Mikołaj Wild – pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Kongres Rozwoju Transportu to jedno z największych niezależnych wydarzeń związanych z sektorem transportowym. Gromadzi przedstawicieli władzy centralnej, największe firmy branżowe oraz liczne grono ekspertów i obserwatorów rynku.

Bądź z nami 23 października 2017 r. w Łodzi i sprawdź, co słychać w branży!

www.kolejnazmiany.pl