Ekonomia i rynek Przewozy pasażerskie Tabor

POLREGIO wydzierżawi pociągi

POLREGIO wydzierżawi pociągi Fot. POLREGIO

Przewozy Regionalne ogłosiły właśnie przetarg na dzierżawę 14 nowoczesnych pociągów. Dzierżawa ma potrwać pięć lat.

 

Pociągi mogą być nowe lub gruntownie zmodernizowane, przy czym przewoźnik stawia warunek, że ich dostawa ma nastąpić jeszcze w tym roku, aby podróżni mogli jeździć tymi składami już od grudnia, czyli od nowego rozkładu jazdy.

Spółka tłumaczy, że ten projekt ma służyć poprawie komfortu podróży i jest częścią programu zakup nowych pociągów i modernizację części używanej floty. To element restrukturyzacji spółki prowadzonej pod pod nadzorem Agencji Rozwoju Przemysłu. POLREGIO realizuje program taborowy od ub. roku.

– W latach 2017-2018 zakupimy i zmodernizujemy łącznie 53 pojazdy. Pierwsze z nich, nowoczesne pociągi spalinowe typu Link, wyjechały na trasy wiosną tego roku, a pasażerowie ocenili je bardzo pozytywnie. Zdajemy sobie sprawę, że nasze potrzeby są znacznie większe i poszukujemy wszelkich rozwiązań, aby jak najszybciej wyjść im naprzeciw. Zależy nam na tym, aby nasi pasażerowie z całej Polski podróżowali szybko i wygodnie. Stąd decyzja o ogłoszeniu przetargu na dzierżawę nowych lub w pełni zmodernizowanych pociągów, które mogłyby zacząć kursować już w grudniu tego roku – informuje Krzysztof Zgorzelisk, prezes Przewozów Regionalnych, właściciela marki POLREGIO.

Dzierżawa 14 elektrycznych zespołów trakcyjnych ma trwać pięć lat, ale przewoźnik zastrzega, że może zwiększyć zamówienie o sześć dodatkowych EZT.