Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie Wiadomości

Pociągi z Nysy do Kłodzka na próbę

Pociągi z Nysy do Kłodzka na próbę fot. PKP PLK

28 kwietnia wyruszy pierwszy pociąg z Nysy do Kłodzka, przez Otmuchów i Paczków – po dziesięciu latach przerwy.

 

Połączenie zostanie reaktywowane przez opolski oddział Przewozów Regionalnych i będzie miało charakter pilotażowy. Najpierw pociągi będą kursować od 28 kwietnia do 6 maja i od 31 maja do 3 czerwca. I potem od 23 czerwca do 30 września – pociągi będą w wakacje kursować we wszystkie dni wolne.

Połączenie będą uruchamiane głównie z myślą o turystach, dlatego pociągi z Nysy będą wyjeżdżać o 7.24 i 14.50 a w trasę powrotną wyruszą z Kłodzka o godz. 8.55 i 16.25. Trasa będzie pokonywana w jedną stronę w około 70 minut, czyli mniej więcej zajmie im to tyle czasu, ile wymaga przejazd samochodem.

Władze obu miast, jak również i regionu opolskiego, liczą, że pociągi Nysa – Kłodzko będą dobrze przyjęte przez pasażerów. Jest to bowiem część magistrali podsudeckiej, która umożliwia podróż z Legnicy i Kamieńca Ząbkowickiego aż do Krakowa. Trasa Kłodzko –Nysa stanie się jeszcze popularniejsza w momencie, gdy PKP Polskie Linie Kolejowe wyremontują trasę z Nysy do Opola, co zapewni lepsze wykorzystanie kolei w tym regionie Polski.