Działania Ekonomia i rynek Infrastruktura Konferencje i spotkania Wiadomości

PKP TELKOL – wystartowała nowa marka integrująca rynek kolejowy

PKP TELKOL – wystartowała nowa marka integrująca rynek kolejowy fot. PKP TELKOL

Dziś oficjalnie zaprezentowano Spółkę PKP TELKOL, podmiot powstały z połączenia PKP Utrzymanie i PKP Budownictwo.

11 stycznia to ważna data dla działań ku integracji kolei w Polsce. Usługi telekomunikacyjne i utrzymaniowe na polskiej kolei będzie reprezentować PKP TELKOL, Spółkę utworzoną po połączeniu PKP Utrzymanie i PKP Budownictwo. Dziś Spółka formalnie rozpoczyna działalność. Decyzja o fuzji Spółek zapadła 18 lipca 2017 roku.

Zarząd Spółki tworzą: prezes zarządu Mirosław Gilarski, członek zarządu ds. finansowych Artur Gocel i nowo powołany członek zarządu ds. technicznych Jerzy Szmit.

Dziś odbyła się pierwsza konferencja Spółki. Spotkanie odbyło się w siedzibie PKP S.A. pn. „PKP TELKOL – Z TRADYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ”. Patronat nad wydarzeniem objął wiceminister Andrzej Bittel oraz prezes PKP S.A Krzysztof Mamiński.

PKP TELKOL to nowa marka na rynku usług telekomunikacyjnych i utrzymaniowych w sektorze kolejowym. Połączenie Spółek Grupy PKP w jeden podmiot jak powiedział prezes Mamiński, wpisuje się w działania integracyjno-holdingowe PKP S.A.

Aby spółki tworzące przyszły holding PKP mogły działać skutecznie, muszą mieć dostęp do nowoczesnych usług telekomunikacyjnych. Zależy nam na tym, aby takie kompetencje budować samodzielnie, nie uzależniając się od podmiotów zewnętrznych – dodał.

PKP TELKOL (do końca roku 2017 pod nazwą PKP Utrzymanie), powstał w kwietniu 2014 roku w wyniku wydzielenia z TK Telekom spółka z o.o. zorganizowanej części przedsiębiorstwa, zajmującej się utrzymaniem w sprawności urządzeń telekomunikacyjnych, służących do bezpiecznego prowadzenia ruchu pociągów.

Więcej szczegółów na stronie: https://telkol.pl/