Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

PKP Intercity przewozi przesyłki konduktorskie już od 30 zł

PKP Intercity przewozi przesyłki konduktorskie już od 30 zł fot. PKP Intercity

PKP Intercity pomoże przewieźć przesyłki konduktorskie na pokładach swoim pociągów. Za standardową przesyłkę zapłacimy 30 zł.

Przewoźnik przetransportuje przesyłki konduktorskie na wyznaczonych odcinkach, w relacjach bezpośrednich (bez przeładunku na stacjach pośrednich). Przeznaczone do tego są konkretne składy (wyłączając pociąg EIP).

Co należy zrobić przed przekazaniem przesyłki do przewoźnika? Paczka do 10 kg musi zostać oznakowana imieniem i nazwiskiem lub nazwą firmy oraz adresem i numerem telefonu – zarówno nadawcy jak i odbiorcy, nazwą stacji nadania i przeznaczenia, wskazując zawartość i wartość przesyłki.

Bez względu na odległość paczkę standardową nadamy przez PKP Intercity za 30 zł. Ponadgabarytowe przesyłki to koszt 60 zł.

Przesyłkę nadajemy bezpośrednio przez kierownika pociągu, albo dopłacając 11 zł zostawiamy ją (bądź odbieramy) w punkcie przyjęcia przesyłek konduktorskich (na dworcach Warszawa Centralna, Lublin, Gdynia Główna, Szczecin Główny). Gdy chcemy, by paczkę odebrał za nas pracownik punktu również uiszczamy opłatę w wysokości 11 zł.

Jako przesyłkę konduktorską nie możemy transportować m.in.: rzeczy, niebezpiecznych lub mogących wyrządzić szkodę osobom lub mieniu; pieniędzy, papierów wartościowych, kosztowności, broni i amunicji czy zwierząt.

Więcej szczegółów na stronie PKP Intercity.