Działania Przewozy towarowe Tabor

PKP CARGO: Sekcja w Jaśle znów prowadzi naprawy wagonów. Czas na P4 i P5

PKP CARGO: Sekcja w Jaśle znów prowadzi naprawy wagonów. Czas na P4 i P5 fot. PKP CARGO

Sekcja naprawcza PKP CARGO w Jaśle znów rozwija swoją działalność. Będą tam prowadzone naprawy na poziomie P4 i P5.

Spółka będzie remontować w Jaśle wagony na wyższym poziomie utrzymania -P4 i P5. Przegląd P4 dotyczy naprawy rewizyjnej, P5 naprawy głównej.

Miejsce to miało być zlikwidowane decyzją poprzedniego Zarządu PKP CARGO S.A. Teraz przywrócono jej działalność, a także rozszerzono o przeglądy P4 i P5. Dotąd prowadzono w niej przeglądy P1, P2, P3. Rozwój sekcji przypieczetowano spotkaniem władz samorządowych województwa podkarpackiego, powiatu jasielskiego i miasta Jasła z kierownictwami Spółki i Zakładu Południowego. W spotkaniu uczestniczyli także przewodniczący sejmowej komisji infrastruktury Bogdan Rzońca i senator Alicja Zając. Zgromadzenie odbyło się w siedzibie Tarnowsko-Sądeckiej Sekcji Utrzymania i Napraw Taboru Południowego Zakładu PKP CARGO w Jaśle.

Jak zapowiedział prezes PKP CARGO S.A. Maciej Libiszewski i Bogdan Rzońca, przewodniczący komisji infrastruktuty rozwój sekcji ma wiązać się ze zwiększoną liczbą miejsc pracy. Obecnie poszukiwani są spawacze, tokarze a także inżynierowie z uprawnieniami do przeprowadzania oceny zużycia elementów mechanicznych wagonów.

Informacja o wygaszeniu Sekcji w Jaśle ogłoszono w lipcu 2014 roku przez ówczesny Zarząd Spółki. Argumentowano to niższymi wynikami przewozowymi, a tym samym nieopłacalną działalnością w tej części kraju. Zamiast czynnych dziesięciu zakładów miało pojawić się ich siedem, w tym połączenie Zakładu Śląsko-Dabrowskiego z Zakładem Południowym. Sekcję w Jaśle udało się reaktywować w styczniu 2016 roku.