Przewozy pasażerskie Tabor Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pkpintercity

Pierwszy Link dla PolRegio

Pierwszy Link dla PolRegio Fot. PolRegio

Przewozy Regionalne odebrały pierwszy pociąg Link, jaki dla przewoźnika wyprodukowała Pesa. Ceremonia miała miejsce na Dworcu Wileńskim w Warszawie.

 

Dwuczłonowy spalinowy pociąg z logo PolRegio wyjechał na tory i to pierwszy z nowych zakupów największego polskiego pasażerskiego przewoźnika kolejowego. PolRegio w pierwszej partii otrzyma trzy takie pociągi, ale przewoźnik skorzysta też z opcji zakupu dwóch kolejnych pociągów. – Warto dodać, że jako pierwszy regionalny przewoźnik będziemy posiadać pociągi z dedykowanymi strefami dla najmłodszych pasażerów, którzy dopiero zaczynają przygodę z koleją – powiedział Krzysztof Zgorzelski, prezes PolRegio.

Czwartkowa uroczystość była ważna także dla bydgoskiej Pesy. – Największy polski producent taboru szynowego przekazuje pierwszy z nowoczesnych składów z rodziny Link największemu polskiemu przewoźnikowi pasażerskiemu. Jestem przekonany, że ten nowoczesny produkt, eksploatowany już w kilku regionach naszego kraju, w Czechach i Niemczech (gdzie dostał homologację jako pierwszy pojazd szynowy w historii polskiego przemysłu) znakomicie wpisuje się w misję Przewozów Regionalnych, istniejących po to – jak czytamy na stronie internetowej firmy – „aby ludzie w Polsce mogli każdego dnia wygodnie i sprawnie przemieszczać się i swobodnie realizować swoje plany”. Włączenie do eksploatacji Linków na pewno będzie temu dziełu służyć – powiedział Tomasz Zaboklicki, prezes Pesy. -To nie pierwsze i wierzę, że nie ostatnie nasze wspólne przedsięwzięcie zmieniające jakość na polskich torach. Cieszę się, że dla przewoźnika służącego rocznie 80 milionom pasażerów, jesteśmy partnerem w konsekwentnej realizacji wizji rozwoju – dodał Zaboklicki.

Z kolei Agencja Rozwoju Przemysłu, większościowy udziałowiec Przewozów Regionalnych, jest zadowolona z tej inwestycji, gdyż to pokazuje, że spółka się rozwija. – Zakup pociągów Pesa Link przez PolRegio to kolejny etap skutecznie prowadzonej restrukturyzacji spółki. To najlepszy dowód na to, że firma myśli o dalszym rozwoju i umacnianiu pozycji rynkowej. Wierzę, że docenią to także pasażerowie, którzy korzystają z usług największego w Polsce przewoźnika kolejowego, co przełoży się na wyniki finansowe spółki. ARP jako większościowy udziałowiec, tak jak dotychczas, będzie wspierał spółkę w dalszych działaniach rozwojowych – zadeklarował Marcin Chudziński, prezes ARP.

Krzysztof Zgorzelski dodał, że zakup nowych pociągów i modernizacja części składów to efekt bardzo dobrej kondycji finansowej spółki. – W zeszłym roku po raz pierwszy w swojej 15-letniej historii osiągnęła dodatni wynik finansowy we wszystkich obszarach działalności: 51,2 mln zysku netto, w tym 12,4 mln zł ze sprzedaży, to efekt skutecznie prowadzonej restrukturyzacji firmy – dodał prezes Zgorzelisk. W tym roku planowany zysk ma wynieść 43-44 mln zł zysku.

Dla Wiesława Janczyka, wiceministra finansów inwestycje w tabor to dowód na rozwój gospodarki i kolei. – Nowy Link, od dzisiaj na polskich torach, a niebawem cztery następne, to coraz lepsza jakość i komfort podróżowania w polskich pociągach. Odkąd właścicielem PolRegio stała się ARP, w spółkę wstąpiła energia, która odmieniła jej oblicze. Nie tylko logo czy kolor pociągów uległy zmianom. Pierwszy raz w historii spółka, znana przez lata jako Przewozy Regionalne, odnotowała dodatni wynik finansowy na wszystkich poziomach, a także udźwignęła największą operację logistyczną w polskim transporcie, jakim były Światowe Dni Młodzieży – powiedział Janczyk.

 

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ _

Kongres Rozwoju TransportuIV Kongres Rozwoju Transportu

23 października 2017 r., DoubleTree by Hilton Łódź

Tegoroczna, czwarta już edycja odbywa się pod hasłem przewodnim “Centralny Port Komunikacyjny(m) sercem Polski?

Gościem honorowym wydarzenia będzie Mikołaj Wild – pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Kongres Rozwoju Transportu to jedno z największych niezależnych wydarzeń związanych z sektorem transportowym. Gromadzi przedstawicieli władzy centralnej, największe firmy branżowe oraz liczne grono ekspertów i obserwatorów rynku.

Bądź z nami 23 października 2017 r. w Łodzi i sprawdź, co słychać w branży!

www.kolejnazmiany.pl