Komentarze Przewozy pasażerskie

Oświadczenie Kolei Wielkopolskich ws. ucznia bez legitymacji

Oświadczenie Kolei Wielkopolskich ws. ucznia bez legitymacji fot. Koleje Wielkopolskie

Koleje Wielkopolskie wystosowały oświadczenie w sprawie ucznia, który twierdzi, że został wyproszony z pojazdu przewoźnika 4 października 2017 r.

Oświadczenie KW: Są dwie wersje zdarzeń z komentowanego ostatnio przejazdu ucznia szkoły podstawowej na pokładzie pociągu Kolei Wielkopolskich. Chłopiec twierdził, że został wyproszony z pociągu, ponieważ konduktor nie uznał jego zaświadczenia o posiadaniu ważnej legitymacji. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Szkoła nie posiada jeszcze pieczątek do opatrzenia dokumentów, dlatego wydawane są zaświadczenia, które nakazał respektować niedawno prezez UTK Ignacy Góra.

Rozgorzała dyskusja obwiniająca na przemian obie strony. W poprzednim artykule przedstawione zostało stanowisko ucznia, który uważa, że konduktor nie uznał jego zaświadczenia i mimo posiadanego biletu został wyproszony z pociągu. Poniżej przedstawiamy film z monitoringu, który opublikowały na swojej stronie facebookowej Koleje Wielkopolskie. Dołączamy również link do odficjalnego oświadczenia Spółki w sprawie, po przeanalizowaniu nagrania z monitoringu.

Szanowni Państwo, poniżej przedstawiamy film z monitoringu.

Опубліковано Koleje Wielkopolskie sp. z o.o. 11 жовтня 2017 р.

źródło nagrania: faacebook Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o.

Poniżej znajduje się link do oświadczenia Spółki o zdarzeniu, które miało miejsce 4 października w pociągu nr 77628.

Oświadczenie w sprawie zdarzenia z dnia 4.10.2017 r.

Koleje Wielkopolskie w oświadczeniu zaznaczają, że nie doszło do wyproszenia ucznia z pociągu, a pracownicy Spółki, w tym druzyna konduktorska jest poinformowana o wymogu respektowania zaświadczeń tymczasowych.