Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pkpintercity

Ostatnia korekta obecnego rozkładu jazdy już 15 października

Ostatnia korekta obecnego rozkładu jazdy już 15 października fot. NaKolei.pl

PKP PLK informuje o ostatniej korekcie rozkładu jazdy w tym roku. Co się zmieni? Pojawi się m.in. nowe połączenie na trasie Łódź-Warszawa.

PKP PLK S.A. konsekwentnie realizuje inwestycje kolejowe. Podczas prowadzonych prac należy zapewnić, by pasażerowie w jak najmniejszym stopniu odczuli zmiany w podróżowaniu. W niedzielę, 15 października, wprowadzona zostanie ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy.

Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać od 15 października do 9 grudnia br. Później nastapi wprowadzenie nowego rozkładu jazdy 2017/2018. PLK informuje o zmianach w rozkłądzie jazdy PKP Intercity, których pociągi z racji prowadzonych prac pojada w skróconych relacjach lub zmienionymi trasami.

Pomimo prac PKP PLK na linii Warszawa-Poznań pociągi PKP Intercity jeżdżą bez zmian z Poznania przez Gniezno – Inowrocław Rąbinek – Barłogi do Warszawy, z tym, że będą zatrzymywać się dodatkowo na stacjach: Gniezno, Inowrocław Rąbinek i Poznań Wschód. Na trasie Poznań – Warszawa będzie kursować 12 par pociągów PKP Intercity.

Nowe połączenie PKP Intercity

Pojawi się nowe połączenie z Warszawy do Łodzi. Od połowy października pociąg IC Boryna (PesaDART) pojedzie z Warszawy Wschodniej do stacji Łódź Fabryczna. Pociąg ten będzie kursować codziennie.

Jakie jeszcze zmiany obowiązywać będą od 15 października? Na odcinkach regionalnych linii Warszawa – Lublin przewoźnicy prowadzą komunikację zastępczą. Zastępcza komunikacja autobusowa obowiązuje między Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą Zachodnią (codziennie kursuje na linii 51 par pociągów bezpośrednich). W związku z przebudową stacji w Rawiczu i odcinka Żmigród-Rawicz pociągi w zmienionych godzinach od listopada będą jechały po jednym torze. Na Dolnym Śląsku od połowy listopada pasażerowie będą mieć do dyspozycji zmodernizowane perony i przejście podziemne w Jaworzynie Śląskiej.

W dniach 2-31 października i 6-10 listopada za pociągi Intercity relacji Kraków – Zakopane i składy regionalne Skawina – Radziszów uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza. W dniach 15 października -18 listopada oraz 1 – 9 grudnia pociąg TLK Kormoran jadący z Olsztyna do Bielska Białej będzie kursował w skróconej relacji do Katowic. Od połowy listopada br. pasażerowie skorzystają z odnowionych peronów z pochylniami w Ptaszkowej i Mszalnicy na trasie z Tarnowa do Muszyny.

Gdzie można uzyskac informacje o korektach w rozkładach jazdy i innych zmianach w podróżowaniu? Warto odwiedzać bezpośrednio strony przewoźników, dzwonić na infolinię PKP Intercity, szukać informacji zamieszczonych na stacjach i peronach, śledzić strony portalpasazera.pl oraz  rozklad-pkp.pl, a także zaczerpnąć wiedzy w informacji na dworcach. 15 i 16 października na największych stacjach w Polsce do dyspozycji podróżnych będą informatorzy mobilni oraz pracownicy punktów InfoDworzec.