Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

Nowy Targ-Zakopane – z pociągów POLREGIO w ramach PKR skorzystało ok. 13 tys. osób

Nowy Targ-Zakopane – z pociągów POLREGIO w ramach PKR skorzystało ok. 13 tys. osób fot. POLREGIO

Podhalańska Kolej Regionalna w majówkę przewiozła na pokładzie pociągów POLREGIO ok. 13 tysięcy pasażerów. To świetny wynik – a to dopiero początek kursowania tych składów na trasie Nowy Targ-Zakopane.

 

Inauguracja Podhalańskiej Kolei Regionalnej miała miejsce przed długim weekendem majowym. W okresie od 27 kwietnia do 6 maja z pociągów POLREGIO, które obsługują trasę Nowy Targ-Zakopane skorzystało już ok. 13 tysięcy osób. PKR spotkała się z bardzo dobrym odbiorem wśród podróżnych. Przejazdy były realizowane przez kilkanaście par pociągów w ciągu dnia.

POLREGIO wynik ten zestawiło z potencjalną liczbą samochodów, które zostały ,,porzucone” na rzecz kolei. Przyjmując, że 3 osoby poruszały się jednym samochodem pociągi PKR sprawiły, że na parkingach zostawiono ok. 4300 samochodów osobowych. To dobra alternatywa dla innych środków transportu zarówno w kontekście dbałości o środowisko, jak i czasu przejazdu. Podróż pociągiem POLREGIO na trasie Nowy Targ-Zakopane trwa 24 minuty. Z Poronina do Zakopanego można w ten sposób dojechać w 8 minut.

Z danych przewoźnika wynika, że najwięcej pasażerów (2114 osób) podróżowało Podhalańską Koleją Regionalną 3 maja, a najbardziej popularnym był pociąg relacji Nowy Targ – Zakopane 30 kwietnia, wyruszający z Nowego Targu o 9:34, który przewiózł blisko 300 pasażerów.

Nowa oferta „Taryfa Podhalańska” to przejazd pociągiem i pojazdami komunikacji miejskiej w Nowym Targu i Zakopanem. A to na podstawie jednego biletu jednorazowego lub miesięcznego.

Szczegóły oferty na stronie POLREGIO.