Przewozy pasażerskie
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pkpintercity

Można sprawdzić zajętość miejsc w wybranym pociągu. Kolejne udogodnienie PKP Intercity

Można sprawdzić zajętość miejsc w wybranym pociągu. Kolejne udogodnienie PKP Intercity fot. PKP Intercity

PKP Intercity chce jak najbardziej ułatwić podróżowanie swoimi pociągami. Od teraz kupując bilet przez internet można sprawdzić zajętość miejsc w danym składzie.

To po możliwości kupna biletu z przesiadką kolejne udogodnienie w internetowym systemie sprzedaży biletów PKP Intercity. Od teraz pasażerowie kupując bilet przez system e-IC mogą sprawdzić frekwencję w pociągach przewoźnika.

Zajętość miejsc w pociągach czynnikiem warunkującym sprzedaż biletu

PKP Intercity podaje, że 75% badanych podróżnych zwraca uwagę na zajętość miejsc w składach podczas kupna biletu na podróż. Badanych było 830 osób. Teraz wyszukując połączenie kolejowe przez system e-IC od razu dostajemy informację o zajętości miejsc. W lewym dolnym rogu witryny została umieszczona legenda z wyjaśnieniem każdego oznaczenia. Informacja o zajętości miejsc jest aktualizowana na bieżąco w systemie.

Co warto zaznaczyć zakup biletu z przesiadką również pozwala na sprawdzenie frekwencji. Wszystkie te działania mają usprawnić i ułatwić proces kupna biletów oraz poprawić jakość podróżowania skłądami PKP Intercity.

  • Droid

    To jest jakiś żart. Bilet z przesiadką, ale tylko jedną… Już nawet najbardziej archaiczne systemy sprzedaży pozwalają na więcej. Niedawno czytałem, że prognoza frekwencji jest wpisywana do systemu… Ręcznie. Czy coś się zmieniło? Czemu nie można kupić lub zrobić nowego, porządnego systemu? KURS90 nawet z nakładką 2000 to już pudrowanie trupa.