Kadry i ludzie Przewozy towarowe
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Lotos Kolej: nowy prezes i członek zarządu

Lotos Kolej: nowy prezes i  członek zarządu Fot. Lotos Kolej

Zmiany w Spółce Lotos Kolej. Po odwołaniu dotychczasowego prezesa i wiceprezesa na stanowiskach pojawili się Anatol Kupryciuk (prezes) i Krzysztof Wiktorowicz (członek zarządu).

Dotychczasowy prezes Lotos Kolej Henryk Gruca oraz wiceprezes Paweł Makurat zostali odwołani ze stanowisk 17 maja br. (środa). Zwolnienia wiceprezesa jak dowiadujemy się od portalu trojmiasto.pl chcieli pracownicy Lotos Kolej. Sytuacja zaostrzała się, a mocna postawa pracowników była jawnym buntem przeciw zarządowi. Ten ostatecznie został odwołany wczoraj przez Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Lotos Kolej.

W lutym br. pracownicy Spółki protestowali przez kilka dni przeciw zwolnieniu dyrektora ds. operacyjnych Mirosława Łosińskiego. Ostatecznie dyrektora przywrócono do pracy, a wczoraj prócz prezesa Grucy odwołano również wiceprezesa Makurata, którego zwolnienia domagali się kilka miesięcy temu pracownicy.

Od wczoraj stanowisko prezesa Lotos Kolej piastuje Anatol Kupryciuk, członkiem zarządu został Krzysztof Wiktorowicz.

Napięta sytuacja w Spółce stała się punktem obrad na sejmowej Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa, która odbyła się 20 kwietnia br.

źródło: trojmiasto.pl