Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pkpintercity

Komunikacja zastępcza z Przewozami Regionalnymi

Komunikacja zastępcza z Przewozami Regionalnymi Fot. Pesa

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu zleciło Przewozom Regionalnym prowadzenie kolejowej komunikacji zastępczej w trakcie budowy tzw. mostu heleńskiego na Dunajcu.

 

To jedna z najważniejszych przepraw w mieście, ale stary most musi zostać rozebrany, w więc nie będą już tędy mogły jeździć samochody aż do czasu wybudowania nowej przeprawy. Zamknięcie tzw. mostu helleńskiego jest planowane na przełomie lutego i marca. I dlatego konieczne jest wykorzystanie mostu kolejowego, aby tędy skierować potoki podróżnych między obiema częściami Nowego Sącza.

Przewozy Regionalne skierują na most szynobusy EN99 Acatus, produkcji bydgoskiej Pesy, które będą obsługiwać komunikację miejską. Jeden pojazd POLREGIO ma być w stanie zabrać przynajmniej 100 pasażerów, a linia będzie kursować 15 razy na dobę między przystankami Nowy Sącz Miasto – Nowy Sącz Chełmiec, a ściślej – w godzinach 6-18.

Umowa o wartości prawie 400 tys. zł netto została zawarta na rok, ale jeśli mieszkańcy Nowego Sącza będą korzystać z pociągów w niewielkim wymiarze, linia po pół roku zostanie zawieszona.