Działania Kolej na świecie Tabor

Jeszcze w 2018 roku ruszy Locomotive Workshop Rotterdam. Spółkę do serwisu lokomotyw stworzy Siemens i MRCE

Jeszcze w 2018 roku ruszy Locomotive Workshop Rotterdam. Spółkę do serwisu lokomotyw stworzy Siemens i MRCE fot. Siemens

Powstanie nowy zakład kolejowy w Rotterdamie. MRCE i Siemens utworzą spółkę Locomotive Workshop Rotterdam (LWR). Będzie zajmowała się serwisowanie lokomotyw.

Locomotive Workshop Rotterdam (LWR) to nowa spółka, która powstanie jeszcze w tym roku w ramach współpracy Siemensa i Mitsui Rail Capital Europe (MRCE). LWR będzie zajmować się serwisowaniem lokomotyw. Spółka typu joint venture będzie zlokalizowana w dzielnicy portowej w Rotterdamie. Założyciele podzielą się udziałami po połowie. Będą wspólnie zarządzać LWR. Założenie firmy ma zostać sfinalizowane do końca I połowy 2018 roku. Planowany nowy zakład, nowa placówka ma powstać latem 2019 roku.

Jak powiedział Johannes Emmelheinz, dyrektor pionu CS branży Mobility w Siemens AG: – Razem będziemy utrzymywać flotę MRCE wraz z serwisem i maksymalnie dużą dostępnością dla klientów z zewnątrz.

Rotterdam i jego rola w rozwoju utrzymania taboru kolejowego

Lokalizacja nowej firmy jest nieprzypadkowa. Rotterdam jest największym portem morskim w Europie, a także kluczowym węzłem logistycznym dla europejskiej sieci kolejowej. Usprawniony zostanie cały proces serwisowania i przeprowadzania przejazdów technicznych przeglądanego taboru.

Więcej informacji na stronie Siemens Mobility.