Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

Jelenia Góra-Karpacz pociągiem i autobusem w ramach biletu zintegrowanego

Jelenia Góra-Karpacz pociągiem i autobusem w ramach biletu zintegrowanego fot. Koleje Dolnośląskie

Koleje Dolnośląskie w ramach współpracy z PKS Tour Jelenia Góra zaprasza do skorzystania biletu zintegrowanego na trasie Jelenia Góra-Karpacz.

Od najbliższej niedzieli podróżni wybierający się w stronę Karpacza będą mogli korzystać z nowej oferty Kolei Dolnośląskich. 15 października zaczyna obowiązywać oferta wypracowana w ramach współpracy Kolei Dolnośląskich i PKS Tour Jelenia Góra. Dzięki biletowi zintegrowanemu pasażerowie będą mogli skorzystać z dojazdu z Wrocławia do Jeleniej Góry pociągami przewoźnika, a następnie autobusami PKS Tour Jelenia Góra do Karpacza. Dziennie przewoźnik autobusowy uruchomi 16 kursów na trasie Jelenia Góra-Karpacz.

Podróż autobusem z Jeleniej Góry na przystanek Karpacz Górny potrwa 62 minuty. W dniach poniedziałek-sobota na trasie w obie strony pojedzie 16 autobusów, a w niedzielę 9. Niskopodłogowe autobusy do Karpacza będa idealnym zastępstwem dla pociągów, które nie jeżdżą nadal na linii Jelenia Góra-Karpacz.

W ramach oferty w BOKach, kasach biletowych w Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Szklarskiej Porębie Górnej będzie można nabyć bilet jednorazowy w promocyjnej cenie 5 zł (z ważnym biletem kolejowym), miesięcznego (150 zł) oraz weekendowego (50 zł na pociąg i autobus). Przewoźnik przewiduje, że niebawem kupno tego biletu będzie możliwa również u konduktora pociągu.

Cennik Wrocław-Karpacz

Bilet jednorazowy normalny to koszt 28,60 zł (23,60 zł pociąg + 5,00 zł autobus), a ulgowy studencki: 16,56 zł (11,56 zł pociąg + 5,00 zł autobus).

Cennik Wałbrzych Miasto-Karpacz

Bilet jednorazowy to koszt 19,60 zł, czyli 14,60 zł pociąg plus 5,00 zł za przejazd autobusem (normalny), cena biletu ulgowego będzie wynosiła 12,15 zł (7,15 zł pociąg + 5,00 zł autobus).

Bilet weekendowy kosztuje 50 zł. Obowiązuje od piątku od godziny 18:00 do poniedziałku do godziny 6:00, także w długie weekendy. W tym czasie można bez ograniczeń korzystać z połączeń kolejowych Kolei Dolnośląskich, a także autobusowych obsługiwanych przez PKS Tour na linii 100 (wyjątek stanowi „Pociąg do kultury”).

Więcej informacji o ofercie na stronie Kolei Dolnośląskich.