Działania Infrastruktura Transport miejski

II linia metra na Woli – Tarcza TBM Krystyna w lutym zacznie drążyć tunel

II linia metra na Woli – Tarcza TBM Krystyna w lutym zacznie drążyć tunel fot. Metro Warszawskie

II linia metra na Woli: Trzy nowe stacje i prawie 3,5 km tunelu metra. Tarcza TBM Krystyna jest już na miejscu i niebawem zacznie prace.

Gülermak Ağir Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.Ş. – turecka firma zajmie się budową II linii metra na Woli w stronę Ronda Daszyńskiego. Tarcza TBM Krystyna jest przygotowywana do działań. Przed nią prawie 3,5 km trasy.

Projekt prac wykona Biuro Projektów ,,Metroprojekt”. W ramach zapowiadanych na luty działań mają powstać trzy nowe stacje i prawie 3,5 km trasy. W marcu ,,Krystynę” na placu budowy zastąpi ,,Maria”, by budować równoległy tunel. Metro na Bemowie i Woli to długo wyczekiwana przez mieszkańców dzielnic inwestycja.

Koniec prac na tym odcinku zapowiadany jest na 2019 rok. Wtedy też ruszą pracę w stronę Bemowa do ul. Powstańców Śląskich. Ten etap planuje się zamknąć do roku 2023.

A jak mają się stacje metra?
  • Stacja Młynów – zbudowany jest już poziom -1 (antresola do schodzenia na perony), trwają prace na poziomie -2.
  • Stacja Księcia Janusza – Przy ul. Księcia Janusza pod ul. Górczewską gotowa jest już betonowa konstrukcja stacji, trwa budowa komory torów odstawczych za stacją w kierunku zachodnim.
  • Stacja Płocka – powstały już wszystkie ściany stacji, trwa betonowanie stropu stacji.

II linia metra jest rozbudowywana ku uciesze mieszkańców stolicy od 2016 roku. Dojazd ze stacji Księcia Janusza na ul. Świętokrzyską będzie trwał ok. 12 minut. Z II linii metra codziennie korzysta ponad 150. tys. pasażerów, I linii ok. 550 tys. osób.

Koszt omawianej wyżej rozbudowy to 1,148 mld zł. Więcej na stronie ZTM w Warszawie.