Działania Przewozy pasażerskie Tabor

H. Cegielski FPS: Terminowe oddanie zmodernizowanych wagonów dla PKP Intercity

H. Cegielski FPS: Terminowe oddanie zmodernizowanych wagonów dla PKP Intercity Fot. FPS H. Cegielski

H. Cegielski FPS może uznać zamknięcie, jak i cały 2017 rok za udany. Pod koniec roku Spółka zmodernizowała ostatnie z 22 wagonów z kontraktu dla PKP Intercity.

W grudniu 2016 roku H. Cegielski FPS zawarła z PKP Intercity kontrakt na modernizację 22 wagonów 144A. Spółka zdążyła z pracami i wszystkie z objętych kontraktem pojazdy trafiły do przewoźnika. Zmodernizowane wagony powróciły do Zakładu Centralnego PKP Intercity w Warszawie. Pojazdy mają być włączone do obsługi połączeń dalekobieżnych.

Historia tej współpracy sięga lipca 2016 oku. Wtedy to PKP Intercity ogłosiło przetarg na modernizację wraz z naprawą okresową na poziomie 5. Niespełna po kilku miesiącach przewoźnik podpisał umowę z poznańską spółką która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę w przetargu.

 W ramach prac Spółka miała wykonać m.in.: montaż wydajnego układu klimatyzacji i nowoczesnych toalet, zmodernizować zabudowę przedziałów wyposażając je w wygodne fotele. Da poprawy komfortu i bezpieczeństwa podróżowania w wagonach miały pojawić się wifi oraz monitoring.

Obie strony współpracy są zadowolone z efektu działań FPS deklarując chęć dalszej współpracy. Więcej informacji na stronie PKP Intercity i Spółki H. Cegielski FPS.