Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

Dodatkowe pociągi dla turystów i mieszkańców Świnoujścia, Międzyzdrojów, Goleniowa, Gryfina i Stargardu

Dodatkowe pociągi dla turystów i mieszkańców Świnoujścia, Międzyzdrojów, Goleniowa, Gryfina i Stargardu fot. PKP PLK

Przewozy Regionalne w dniach 5-6 sierpnia uruchomią dodatkowe pociągi dla turystów i mieszkańców Świnoujścia, Międzyzdrojów, Goleniowa, Gryfina i Stargardu. Jest to związane z Finałem Regat The Tall Ships Races.

Przewozy Regionalne są oficjalnym przewoźnikiem Finału Regat The Tall Ships Races. PR wraz ze swoją marką POLREGIO będzie obsługiwać transport w czasie wydarzenia. W związku z tym, iż jest to duża impreza przewoźnik uruchomi dodatkowych 28 pociągów.

Pojawi się dodatkowy pociąg ze Świnoujścia (14:00) do Szczecina (15:18) z postojem w Międzyzdrojach (14:11). Pociąg powrotny wyruszy ze Szczecina Gł. o godz. 22:58, do Międzyzdrojów przyjedzie o godz. 0:06, zaś do Świnoujścia o godz. 0:18. POLREGIO i Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego przygotowali pociągi dodatkowe, które przywiozą podróżnych także do Szczecina i z powrotem. Uruchomione zostaną po dwa dodatkowe pociągi na 5-6 sierpnia ze Stargardu do Szczecina. W sobotę odjazd o godz. 11:01 oraz 13:30, w niedzielę o godz. 12:29 i 13:30. Po dwa pociągi w sobotę i niedzielę pojawią się również z Gryfina do Szczecina w godz. 11:40 oraz 13:30. W nocy z soboty na niedzielę powrót do Gryfina o godz. 0:05. Następnej nocy, z niedzieli na poniedziałek, powrotny pociąg wyrusza w kierunku Gryfina o godz. 23:50. Mieszkańcy Goleniowa mogą skorzystać z dodatkowych pociągów dedykowanych specjalnie dla nich, które w sobotę i w niedzielę wyruszą z Goleniowa do Szczecina. Odjazdy z Goleniowa: 9:05; 11:46; 13:55.  Powrotne pociągi  ze Szczecina do Goleniowa wyruszą: noc z soboty na niedzielę o godz. 0:25, z niedzieli na poniedziałek o godz. 23:40.

Rozkłady jazdy oraz szczegółowe informacje o komunikacji w dniach imprezy będzie można znaleźć m.in. na stronie internetowej polregio.pl.