Działania Ekonomia i rynek Infrastruktura Konferencje i spotkania Przewozy pasażerskie Transport miejski

CUPT: Inwestycje transportowe w 7 województwach – podpisano 10 umów na dofinansowanie projektów

CUPT: Inwestycje transportowe w 7 województwach – podpisano 10 umów na dofinansowanie projektów fot. CUPT

3 sierpnia 2017 r. (czwartek) Beneficjenci i CUPT podpisali 10 umów na unijne dofinansowanie projektów transportowych realizowanych w Toruniu, Bydgoszczy, Krakowie, Tychach, Zielonej Górze, Poznaniu, Gdyni i Stargardzie.

Podpisanie umów o dofinansowanie z CUPT odbyło się w siedzibie Instytucji Zarządzającej – Ministerstwa Rozwoju. Dofinansowanie dotyczy projektów realizowanych w 7 województwach, a dokładniej w Toruniu, Krakowie, Zielonej Górze, Gdyni, Stargardzie, Bydgoszczy, Tychach, Poznaniu.

Łączna wartość całkowita niniejszych inwestycji transportowych wynosi ponad 1 mld 571 mln złotych (ponad 857 mln złotych dofinansowanie z UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ)).

Dla przykładu w Toruniu realizowana już inwestycja dotyczy poprawy funkcjonowania komunikacji miejskiej w mieście – BiT City II. Całkowita wartość projektu to 400,40 mln zł, w tym dofinansowanie UE: 195,6 mln zł. Przewidywany czas na realizację projektu to lata 2015-2023. Projekt obejmuje budowę i modernizację infrastruktury tramwajowej (w tym budowę nowej linii do osiedla Jar), a także zakup nowego taboru tramwajowego i autobusowego (niskopodłogowe autobusy hybrydowe i elektryczne).

Więcej szczegółówych informacji o reszcie inwestycji znajdą Państwo na stronie Centrum Unijnych Projektów Transportowych.