Infrastruktura Przewozy towarowe Wiadomości

CARGOTOR zmodernizuje Małaszewicze

CARGOTOR zmodernizuje Małaszewicze Fot. PKP Cargo

CARGOTOR we współpracy z firmą Systra zmodernizuje Rejon Przeładunkowy Małaszewicze. 

Umowę w sprawie wykonania studium wykonalności i projektu budowlanego tej inwestycji została podpisana z firmą Systra. Drugą stroną kontraktu jest CARGOTOR, spółka zależna PKP Cargo. Kontrakt ma wartość ponad 6 mln zł.

Co o projekcie mówi prezes CARGOTOR

Jak mówi prezes CARGOTOR, Jacek Rutkowski: – To dla nas priorytetowe przedsięwzięcie w przeciągu najbliższych kilku lat. Projekt, z którym wiążemy wielkie nadzieje. Rejon Przeładunkowy Małaszewicze jest kluczowym miejscem na logistycznej mapie Europy, szczególnie w ostatnim czasie, kiedy projekt Nowego Jedwabnego Szlaku przeszedł z fazy planowania do fazy faktycznej realizacji i niezwykle dynamicznie się rozwija. Modernizacja jest konieczna, aby czas transportu koleją z i do Azji był atrakcyjny.

– Dla nas będzie to bardzo wymagający, ale jednocześnie jeden z najciekawszych projektów realizowanych w ostatnich latach. Mamy nadzieję, że nasza praca realnie przyczyni się do wzrostu znaczenia Rejonu Przeładunkowego Małaszewicze – mówi Małgorzata Nowakowska-Cicio, zastępca dyrektora oddziału Systra w Polsce.

Spółka córka PKP CARGO ma otrzymać tę dokumentację najpóźniej 670 dni od podpisania umowy.