Działania

,,Bezpieczne Wakacje” promowane na dworcach kolejowych w Polsce

,,Bezpieczne Wakacje” promowane na dworcach kolejowych w Polsce fot. PKP PLK S.A.

12 sierpnia akcja ,,Bezpieczne Wakacje” będzie promowana na dworcu Olsztyn Główny. PKP S.A. i Państwowa Straż Pożarna od lipca przestrzega przed niebezpieczeństwem w okresie letnim.

PKP S.A. i Państwowa Straż Pożarna organizują akcję ,,Bezpieczne Wakacje”, która promowana jest na polskich dworcach kolejowych. Do tej pory przedstawiciele organizatorów wydarzenia pojawili się na dworcach w Warszawie, Bydgoszczy, Poznaniu, Wrocławiu. W tę sobotę akcja przeniesie się na dworzeg Olsztyn Główny. 19 sierpnia zawita na dworcu Łódź Fabryczna.

Osoby, które pojawią się na dworcu w Olsztynie mogą liczyć na dużo atrakcji m.in. zwiedzanie wozu strażackiego, gaszenie pozorowanego pożaru, bajki edukacyjne i łamigłówki. Wbrew pozorom nie jest to akcja skierowana tylko do dzieci. Odbędą się szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy i korzystania z automatycznego defibrylatora (AED). Również dorośli będą mogli profilaktycznie zapoznać się z odpowiednimi zachowaniami i zasadami, które ustrzegą ich i ich dzieci przed wakacyjnym niebezpieczeństwem związanym m.in. z podróżowaniem.

 Więcej informacji na stronie PKP S.A.