Infrastruktura Przewozy pasażerskie Wiadomości

Autobusy na trasie do Czeremchy

Autobusy na trasie do Czeremchy fot. PKP PLK

Kolejarze uruchomili zastępczą komunikację autobusową na trasie Bielsk Podlaski – Czeremcha z powodu remontu linii kolejowej.

 

PKP Polskie Linie Kolejowe modernizują linię Białystok-Czeremcha, która jest jedną z trzech tzw. linii zapasowych dla trasy Warszawa-Białystok (obok linii Ostrołęka – Śniadowo – Łapy i Czeremcha – Siedlce). Mają one przejąć część ruchu pociągów właśnie w czasie przebudowy tej ważniejszej drogi kolejowej.

I właśnie teraz kolejarze przystąpili do modernizacji najtrudniejszej linii obwodowej, gdyż trasa Białystok – Czeremcha musi być etatami zamykana dla ruchu, gdyż jest to linia jednotorowa.

Zakończono już modernizację odcinka Białystok – Bielsk Podlaski i można było na nim wznowić ruch pociągów, ale teraz zamknięty będzie drugi odcinek. I dlatego zaistniała konieczność uruchomienia autobusowej komunikacji zastępczej między Bielskiem Podlaskim a Czeremchą.

Przewozy Regionalne zastrzegły jednak, że autobusy nie dojadą z powodów technicznych do każdego przystanku kolejowego i część przystanków autobusowych została przeniesiona w nieco inne miejsca. Nie będą więc obsługiwane przystanki Podbiele i Gregorowce, a w Lewkach, Suchowolcach i Kleszczelach autobusy stają na przystankach PKS.

Przez kilka miesięcy podróżni będą więc jeździć autobusami, ale na podstawie biletów kolejowych. Autobusy kolejowe będą oznakowane logo POLREGIO, czyli marki Przewozów Regionalnych. Ale niestety, autobusami nie przewieziemy rowerów ani wózków.