Kolej na świecie Tabor Wiadomości

Alstom sprzeda pociągi regionalne Trenitalii

Alstom sprzeda pociągi regionalne Trenitalii Fot. Alstom

Alstom dostarczy 54 pociągi dla włoskich kolei regionalnych.

 

Składy Coradia Stream „Pop” zostały zamówione przez Trenitalia. Wartość umowy to 330 mln euro, a pociągi otrzymają regiony: Abruzzo i Marche (po 4 pojazdy), Liguria (15) i Veneto (31). Wcześniej 47 pociągów zostało zamówionych dla regionu Emilia Romagna.

Coradia Stream – we Włoszech znane pod marką „Pop” – to elektryczne pociągi do obsługi połączeń regionalnych i miejskich. Rozwijają prędkość do 160 km/h i mają ponad 300 miejsc siedzących. Bardzo się cieszymy, że Trenitalia oraz regiony Abruzzo, Liguria, Marche i Veneto ponownie zaufały rodzinie pociągów regionalnych Alstom – Coradia i mamy nadzieję, że pozostałe regiony również do nich dołączą. „Pop” cieszy się ogromnym uznaniem wśród miejscowych władz i pasażerów, którzy mogli niedawno obejrzeć jego pełnowymiarową makietę podczas cyklu wyjazdowych prezentacji – powiedział Michele Viale, dyrektor zarządzający Alstomu we Włoszech.

W pociągach Coradia Stream można dowolnie konfigurować siedzenia, istnieje też możliwość dodania stojaków na rowery czy bagażników na narty. Składy mają gniazdka elektryczne, sieć Wi-Fi, strefy multimedialne oraz do pracy i wypoczynku,  automaty z napojami i przekąskami.

Pociągi „Pop” są produkowane we Włoszech. Producent precyzuje, że realizacja projektu, większość procesu produkcji i certyfikacja odbywają się w zakładzie Alstom w Savigliano, w prowincji Cuneo. Projektowanie i produkcja systemów trakcji oraz elektrycznych obwodów pomocniczych odbywa się w zakładzie Sesto San Giovanni (aglomeracja Mediolanu), a pokładowe systemy sygnalizacji dostarczane są przez zakład Alstomu w Bolonii.