Kolej na świecie Tabor

57 EZT Mireo Siemensa pojedzie w regionie Ren-Neckar

57 EZT Mireo Siemensa pojedzie w regionie Ren-Neckar fot. Siemens Mobility

Siemens realizuje kolejne zamówienia i dostawy swoich produktów. Tym razem mowa o 57 ezt Mireo, które trafią do DB Regio.

 Spółka DB Regio AG zamówiła 57 trzywagonowych składów pociągów Mireo, które będą obsługiwać sieć S-Bahn w regionie Ren-Necka. Wprowadzenie ich na tory przebiegnie w dwóch turach – pierwsza w 2020 roku do obsługi kursów w Badenii-Wirtembergii i południowej Hesji, druga w 2021 roku na trasach w Mannheim-Mainz, głównie w Nadrenii-Palatynat. Umowa przewozowa z DB Regio obowiązywać będzie przez 14 lat.

Mireo, nowy regionalny i podmiejski pociąg pojawił się na rynku w 2016 roku. Siemens realizuje właśnie drugie zamówienie na te pojazdy. Mireo (S-Bahn Ren-Neckar) to trójwagonowy zespół trakcyjny mający długość 70 metró. Może pojechać z maksymalną prędkością 160 km/h. Jest to pojazd cichy i energooszczędny (m.in. dzięki inteligentnemu systemowi zarządzania siecią pokładową). Pojazdy są przystosowane do przewożenia wózków dziecięcych, a także spełniają wymagania osób niepełnosprawnych.

Pojazdy zamówione przez DB Regio pojadą po liniach S5, S6, S8, S9 w regionie Ren-Neckar, jak również na trasie Mannheim i Baiersbronn jako sieć „Murgtäler Radexpress”.

Dodatkowe informacje dostępne są na www.siemens.pl/mobility