Infrastruktura Przewozy towarowe

113 mln zł na usprawnienie transportu towarowego na linii nr 281

113 mln zł na usprawnienie transportu towarowego na linii nr 281 fot. MIB

PKP PLK S.A. dziś, 4 sierpnia podpisały umowę na prace na linii kolejowej nr 281 na odcinku Grabowno Wielkie – Zduny. Usprawni to przewóz towarów na styku woj. dolnośląskiego i wielkopolskiego.

Wykonawcą prac modernizacyjnych będzie TORPOL S.A. Na spotkaniu, podczas którego podpisano umowę był obecny Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury i budownictwa. Jak powiedział wiceminiester, działania, jakie zamierza podjąć PLK pozwoli nie tylko na usprawnienie transportu towarowego, ale i na integrację sieci kolejowej między województwami.

Prace za 113 mln zł (budżet państwa) obejmą odnowienie około 40 km linii kolejowej, przebudowę stacji Bukowice Trzebnickie, co zwiększy przepustowość linii. Czas przejazdu pociągów na odcinku Grabowno Wielkie – Zduny skróci się o 25 minut, gdzie dotychczas jeździ się na tym odcinku przez 60 minut.

Dodatkowo remont linii zmniejszy ilość pojazdów przewożących towary poprzez transport drogowy, a także odciąży linie przeznaczone do kursowania pociągów pasażerskich.

Więcej na stronie MIB.