Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

1 czerwca dla najmłodszych pasażerów i nie tylko

1 czerwca dla najmłodszych pasażerów i nie tylko źródło: PKP Intercity

1 czerwca przypada Dzień Dziecka. PKP Intercity pamięta o swoich najmłodszych pasażerach. Ze specjalnych zniżek w tym dniu skorzystaja nie tylko dzieci.

1 czerwca 2017 roku (czwartek) osoby urodzone w 2001 roku i później pojadą pociągami PKP Intercity za darmo. Oferta „Dzień Dziecka z PKP Intercity” będzie obowiązywać w 2. klasie dowolnego pociągu Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) i Twoich Linii Kolejowych (TLK).

Wybierając tę ofertę specjalną należy pobrać w kasie lub u konduktora bezpłatny bilet ze wskazaniem miejsca do siedzenia. Wazne by miec przy sobie dokument stwierdzający wiek dziecka. Bilet dodatkowy na Pendolino można otrzymać wyłącznie w kasach biletowych, przed rozpoczęciem podróży. Dzieci do lat 4 automatycznie zgodnie z ustawą podróżują nieodpłatnie na bazie pobranego uprzednio biletu.

Jak wiadomo dzieci podróżują zazwyczaj z rodzicami bądź opiekunami. Dla nich też PKP Intercity przewiduje specjalną cenę – 30% zniżki na bilet. A to w ramach stale obowiązującej oferty Bilet Rodzinny. Z oferty może korzystać 2-5 osób.

Dodatkowo PKP Intercity przewiduje wiele atrakcji dla najmłodszych na dworcu głównym w Opolu. W godzinach 9.00-12.00 zorganizowano zwiedzanie wnętrza Pendolino wraz z kabiną maszynisty czy kuchnią WARS. Prócz tego na dzieci czeka mnóstwo zabaw kolejowych w specjalnej strefie na dworcu.